301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 00:40
 
Doğru anaokulu seçimi nasıl yapılmalı?
54 Ay zorunlu hale geldi ve Isparta pilot il seçildi.Milli Eğitim Bakanlığınca, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren 54 ay ve üzeri okul öncesi çağındaki çocuklar, e-okul sistemi üzerinden okula otomatik kaydedilecek.Buna göre, MEB, her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim almış olarak ilkokula başlamasını hedefliyor. Türkiye’deki tüm okullarda 2019 yılında başlayacak uygulama, pilot şehir olarak seçilen Isparta’da ise 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulamaya girecek.Gelecek yıl zorunlu olacak anaokulu eğitimi anne ve babaları okul tercihi konusunda şimdiden düşündürmeye başladı.
EĞİTİM Haberi
Doğru anaokulu seçimi nasıl yapılmalı?

Uzmanlar, okul öncesi eğitim kurumlarını hayata en iyi başlangıç yeri olarak görüyor ve anne ve babaların okul tercihini yaparken dikkatli olmaya davet ediyor.Uzmanlar, Ana sınıf tercihinde bulunurken, anne ve babaların özellikle okulun fiziksel yapısına dikkat etmeleri konusunda uyarıyor.

Peki, ideal okul binası nasıl olmalı?

Uzmanlar, ideal okul binasının dikey değil yatay bir yapıya sahip olmasını, mümkünse tek katlı olmasından yana. Tercih edilecek okulun, şehir trafiğinden ve sesten uzakta olması çocukların gelişimi açısından önemli görülen bir kriter. Uzmanlar ayrıca kış için kapalı bir bahçeye sahip olan okulların çocukların dört mevsim hareket etmelerine imkân sağlaması bakımında çok önemli olduğunun altını çiziyorlar.

Isparta’da bu kriterlere sahip olan bir okul var: TED ISPARTA KOLEJİ

TED Isparta Koleji Anasınıfları 1400 m² kapalı alanı, bahçeye açılan sınıfları, tropikal kış bahçesiyle ve uzmanların ideal okul olarak gösterdiği yatay yapılaşmasıyla bu kriterleri fazlasıyla yerine getiriyor.

TED Isparta Koleji’nin Anasınıfının Asıl farkı Eğitiminde

Haftada 10 saat İngilizce eğitimi

TED Isparta Koleji Anaokulunda yabancı ve Türk öğretmenler tarafından haftada 10 saat oyun, kodlama ve canlandırma yöntemiyle yaparak,yaşayarak ve eğlenerek etkili, kalıcı İngilizce eğitimi veriliyor.Anasınıfı öğrencileri aldıkları bu İngilizce eğitimle ileri sınıflarda yabancı dil öğrenimi konusunda kalıcı bir temel oluşturuyorlar.

Dijital okur-yazarlık için KODLAMA eğitimi

Çağımızın vazgeçilmez bir parçası olan bilgisayar, teknolojinin en önemli unsuru haline geldi. Eğitimde dâhil olmak üzere hayatımızın içinde yer alan teknoloji olmazsa olmazlarımız arasında yeralmaktadır. İşte bu noktadaTED Isparta Koleji Anasınıflarında çağımızın dili olan Dijital Okur-Yazarlık için KODLAMA eğitimi veriliyor.

Ve daha fazlası

El ve zihin becerilerini geliştirmek için origami dersi, problem çözme ve duygusal becerileri geliştirmek için yaratıcı drama dersi, ritim duygularını geliştirmek için müzik dersi, psikomotor becerilerini geliştirmek için jimnastik dersi, hayallerini yansıtabilecekleri görsel sanatlar dersleri TED Isparta kolejinin anasınıflarında çocuklara sundukları imkânlar arasında.Ancak altı çizilmesi gereken bir nokta var. O da bütün bu derslerin branş öğretmenleri tarafından veriliyor olması. Yani TED Isparta Kolejinin anasınıflarında her bir dersin öğretmeni ayrı.

Tam gün eğitim

Kolejde verilen bu kapsamlı eğitim, beslenme ve oyun ile birlikte sabah 8.00 ila akşam 18.00 saatleri arasında.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğru, anaokulu, seçimi, nasıl, yapılmalı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı